הכנות מקדימות לצורך פתיחת חשבון בנק ביוון עבור תושב ישראלי

החלטנו לצאת לדרך, להלן תמצות הטפסים שעליכם להכין כתושבי חוץ לצורך פתיחת חשבון בנק ביוון. חשוב לציין כי הטפסים חייבים להיות עבור האנשים אשר הנכס יירשם על שמם. במידה והנכס נרשם על יותר מאדם אחד למשל בעל ואישה, חובה להוציא טפסים עבור כל אחד בנפרד.
להלן רשימת הטפסים:

1. הוצאת תמצית רישום מקוצרת ממשרד הפנים.

ישנן שתי דרכים להוצאת הטופס הנ”ל.

א. הדרך המהירה: לכו למשרד הפנים הקרוב לבתיכם עם תעודת זהות ובקשו תמצית רישום מקוצרת.
הפעולה אמורה לקחת לא יותר מ 3 דקות (לא כולל התור), ואתם מסודרים.

ב. הדרך הקלה והאיטית מאוד: בקישור הבא ניתן להזמין תמצית רישום באתר משרד הפנים. אולם, מכיוון שתמצית הרישום נשלחת דרך דואר ישראל ומכיוון שהפעולה לא נעשית ע”י משרד הפנים באופן מהיר במיוחד, קבלת הטופס עלולה לקחת בין שבועיים לחודש ימים ולכן ברוב המקרים מומלץ להוציא בדרך המוזכרת בסעיף א’.

2. טופס תיעוד מקצועי לעובד.

החתמת הטופס המצורף על ידי רואה חשבון. חשוב לוודא כי הטופס נחתם עם חותמת וחתימה ידנית. הטופס צריך להיות בשפה העברית.

3. טופס ניהול חשבון בנק כולל פירוט יתרות (מהבנק הראשי שלכם בארץ).

הטופס צריך לכלול את התאריך שבו הצטרפתם לבנק, המלצה כי אתם לקוחות טובים ופירוט יתרות (עו”ש, חסכונות, ניירות ערך). הטופס צריך להיות בשפה האנגלית.

4. טופס 106 של שנת המס הקודמת.

את כל המסמכים המצוינים מעלה יש למסור למשרדינו לצורך ביצוע אפוסטיל במשרד החוץ ותרגום ליוונית. יש להביא מסמכי מקור בלבד לסעיפים 1,2,3.
**חשוב להבין כי התקנות ביוון לגבי פתיחת חשבון בנק מקומי משתנות בתדירות תכופה ולכן מומלץ תמיד להתעדכן עם אנשי הקשר שלכם על מנת להיות בטוחים שאתם מעודכנים בדרישות הרלוונטיות של הבנקים.
מעבר לזאת, ברוב המקרים הדרישות של הבנקים באשר למסמכים הנחוצים לצורך פתיחת חשבון בנק יכולות להשתנות בין הבנקים.
כיום בנקים ביוון לא ממהרים לפתוח חשבונות בנק לתושבי חוץ הרוצים לרכוש נכס. פתיחת חשבון בנק עלולה לארוך עד שעתיים, הדבר גוזל זמן רב מפקידי הבנק והחשבון הפעיל של המשקיע בדרך כלל דל בפעולות.
על מנת להבטיח את התהליך, חשוב להגיע לבנק דרך אנשי קשר מקומיים, שילוו אתכם “ויפתחו” לכם את הדלת לקבלת שירות טוב ובכלל לאפשר את פתיחת החשבון.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.